Tomaszowskie Centrum Zdrowia udziela pomocy i skutecznie leczy

Partnerem publikacji jest Tomaszowskie Centrum Zdrowia
opublikowano: 19-09-2022, 12:50
aktualizacja: 19-09-2022, 13:23
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z. o.o., które jako szpital II poziomu PZS posiada bazę 400 łóżek, jest największym centrum medycznym w regionie.

– Udzielamy kompleksowych świadczeń zdrowotnych, począwszy od diagnostyki, poprzez wysokospecjalistyczne leczenie, a na rehabilitacji kończąc. Średnio rocznie udzielamy ich ponad 20 tysięcy w ramach hospitalizacji, prawie 100 tysięcy w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, natomiast w ramach w ramach POZ – ponad 10 tysięcy – mówi dr n. med. Wiesław Chudzik, prezes Tomaszowskiego Centrum Zdrowia.

Podczas pandemii Tomaszowskie Centrum Zdrowia na mocy decyzji Wojewody Łódzkiego zostało powołane jako szpital II poziomu zabezpieczenia. W krótkim okresie czasu TCZ zapewniło opiekę dla ponad 180 pacjentów z podejrzeniem lub chorych na COVID-19 z województwa łódzkiego, zorganizowało stacjonarne i mobilne punkty do pobierania wymazów, utworzyło punkty szczepień, zapewniło transport pacjentów COVID-19 oraz udzielało świadczeń w izolatorium.

Dziś szpital nie zwalnia tempa. Przystępuje z powodzeniem do konkursów, pozyskał środki na zakup 2 karetek, aparatury i sprzętu medycznego – w tym ramienia C, modernizacji infrastruktury, zakup i montaż wind, a także darowizny środków ochrony indywidualnej. Jest organizatorem programów profilaktycznych i edukacyjnych. W planach ma budowę nowego pawilonu z blokiem operacyjnym z centralną sterylizatornią, powiększenie terenu działania pogotowia o kolejne dwa powiaty i rozszerzenie zakresu świadczeń o procedury okulistyczne.

– Rosną wymagania względem jakości usług medycznych, a my nie pozostajemy obojętni na potrzeby pacjentów; dlatego rozpoczęliśmy systematyczny proces wdrożenia, utrzymywania i certyfikacji systemu zarządzania jakością oraz przygotowania do uzyskania akredytacji Ministra Zdrowia – podsumowuje szef TCZ.

Danuta Klimek

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane