Top 9 dziwacznych patentów Apple

TR
22-10-2012, 11:08

Magiczna rękawiczka, szklane schody, czy klips do słuchawek, to tylko niektóre, na pozór mało oryginalne przedmioty, które w ostatnich latach Apple opatentowało.

Portal Business Insider sporządził zestawienie przedmiotów, które pomimo niewielkiej oryginalności, doczekały się patentów.

Magiczna rękawiczka, szklane schody, czy klips do słuchawek, to tylko niektóre na pozór mało oryginalne przedmioty, które w ostatnich latach Apple opatentowało.
Zobacz więcej

Magiczna rękawiczka, szklane schody, czy klips do słuchawek, to tylko niektóre na pozór mało oryginalne przedmioty, które w ostatnich latach Apple opatentowało.

1. Szklane schody.

Apple w 2003 r. opatentowało design schodów ze szkła, które można odnaleźć w sklepach koncernu z Cupertino w Paryżu i Nowym Jorku.

2. Podkładki pod iPada.

Można je spotkać w salonach Apple. Przedmioty wykonane z plastiku, które wyglądem przypominają popielniczkę, zostały opatentowane w lipcu 2012 r.

3. Opakowanie iPhone’a.

Apple w 2009 r. opatentowało pudełeczka, w których sprzedawane są popularne smartfony.

4. Graficzny interfejs użytkownika.

Przedstawiciele popularnego „jabłuszka” uznali, że „kwadratowo-owalnym” ikonkom w interfejsie urządzeń mobilnych należy się patent, który w 2009 r. został przyznany Apple.

5. Kształt iPhone’a.

W 2009 r. Apple opatentowało zaokrąglone narożniki iPhone’a. Koncern twierdzi, że ma wyłączność na ten design.

6. Gumowa nakładka na słuchawki.

W tym miesiącu Apple zdobyło patent na gumową nakładkę, która umieszczona jest na słuchawkach sprzedawanych przez koncern z Cupertino.

7. Ikonka muzyczna iTunes.

Nuta na niebieskim tle, którą Apple wykorzystuje w aplikacji iTunes została także opatentowana przez koncern.

8. Klips do słuchawek.

Zwykły kawałek plastiku chroniący słuchawki przed zaplątaniem także należy już do Apple. Koncern z Cupertino opatentował gadżet w 2008 r.

9. Magiczna rękawiczka.

Opatentowana w 2011 r. pozwala na nawigację smartfona nawet w trackie niskich temperatur.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Top 9 dziwacznych patentów Apple