TOP5 sposobów na lepszy sen

ŁO, businessinsider.com
opublikowano: 07-04-2014, 10:32

Zjedz banana przed snem i załóż skarpetki - to niektóre ze sposobów na lepszy sen w nocy. A wiadomo, że wypoczęty pracownik to lepszy pracownik.

Rady zaprezentowane przez portal Business Insider mogą się wydawać dziwne, ale jeśli pomyślimy ile dni straciliśmy, albo ile zadań w pracy zawaliliśmy przez kiepsko przespaną noc, to od razu te wskazówki nabierają sensu. Może warto spróbować?  

Zobacz więcej

fot. iStock

Portal powołuje się na książkę o wymownym tytule „Night School”, napisaną przez psychologa Richarda Wisemana. Autor zdradza w niej m.in. sposoby na zapewnienie sobie dobrego snu.

Oprócz pięciu wybranych trików pomagających dobrze spać, Business Insider zaproponował czytelnikom „bonus”. Przed planowaną drzemką warto wypić kubek kawy. Po 20 minutach krótkiego snu człowiek budzi się naładowany energią.   

Co robić, bądź czego nie robić przed snem? Poniżej kilka wskazówek. Koniec ze strasznymi porankami w biurze.   

5 sposobów na lepszy sen

1. Unikaj niebieskiego światła - łącznie z ekranami smartfonów i tabletów  

2. Doprowadź swój mózg do zmęczenia starając się myśleć o zwierzętach, których nazwy zaczynają się na poszczególne litery alfabetu  

3. Umieść swoje łóżko jak najdalej od drzwi i spij z nogami ustawionymi na przeciwko drzwi  

4. Zjedz banana przed pójściem do łóżka  

5. Załóż skarpety do snu  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, businessinsider.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Kariera / TOP5 sposobów na lepszy sen