Topix po raz pierwszy od pięciu lat powyżej 1500 pkt.

(Marek Druś)
opublikowano: 17-11-2005, 09:01

Na giełdzie w Tokio duże wzrosty. Topix, który rósł na zamknięciu o 1,6 proc., po raz pierwszy od pięciu lat pokonał barierę 1500 pkt. Nikkei poszedł w górę o 1,7 proc.

Na giełdzie w Tokio duże wzrosty. Topix, który rósł na zamknięciu o 1,6 proc., po raz pierwszy od pięciu lat pokonał barierę 1500 pkt. Nikkei poszedł w górę o 1,7 proc.

Nastroje inwestorów poprawiła wiadomość o utrzymującym się dużym popycie z zagranicy na akcje japońskich spółek. Już siedem kolejnych tygodni więcej środków napływa niż odpływa z japońskich rynków akcji.

W grupie drożejących w czwartek spółek znalazły się m.in. największe banki: Mitsubishi UFJ Financial Group, Mizuho Financial Group i Sumitomo Mitsui Financial Group. Mocno poszły w górę kursy największych spółek motoryzacyjnych, Toyoty i Hondy. Indeks branży wzrósł do najwyższego poziomu od 1982 roku. Popyt wywołały najnowsze dane o sprzedaży. W Europie Toyota zwiększyła ją w październiku o 1,5 proc., a Honda aż o 18 proc. Japońskie spółki zwiększyły udział w tynku kosztem amerykańskich rywali, General Motors i Forda.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane