PB Po Godzinach
Partnerem cyklu EKO jest logo Provident

Topowe europejskie kluby wydały mniej na transfery

Bloomberg
opublikowano: 01-09-2021, 11:49

W letnim okienku transferowym, w którym dwie mega-gwiazdy zmieniły barwy klubowe, najlepsze europejskie kluby piłkarskie wydały wyraźnie mniej na zakup nowych piłkarzy. To skutek osłabienia ich finansów przez pandemię.

W najbogatszej na kontynencie angielskiej Premier League wydano na transfery w okienku zakończonym 31 sierpnia łącznie 1,1 mld GBP (1,5 mld USD), podało Deloitte’s Sports Business Group. To najniższa kwota przeznaczona na ten cel od 2015 roku. Po raz pierwszy od kryzysowego 2008 roku zdarzyły się także dwa spadki wydatków następujące po sobie. Najwięcej na zakup nowych zawodników wydały Arsenal, Manchester United, Manchester City i Chelsea.

fot. Avanti/Ralf Poller
fot. Avanti/Ralf Poller

Druga pod względem wydatków była włoska Serie A. Jej kluby przeznaczyły na transfery jednak mniej niż połowę tego, co angielskie.

Bundesliga jest jedyną wśród pięciu topowych europejskich lig piłkarskich, w której wydatki na transfery wzrosły w letnim okienku.

- Rekordy wydatków klubów zostały pobite, przejścia piłkarzy, w tym dwóch największych w pokoleniu, trafiły na nagłówki w mediach – powiedział Dan Jones, partner w Deloitte’s Sports Business Group. – Najbardziej niesamowite jest jednak to, że wszystko to wydarzyło się w okresie niższych wydatków niż widzieliśmy w dwóch ostatnich letnich okienkach transferowych – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane