Torfarm kupił dalsze 20,8% udziałów Galeniki-Silfarm

opublikowano: 17-01-2007, 11:33

Torfarm kupił 20,8% udziałów w Grupie Kapitałowej Galenica-Silfarm za 15,38 mln zł. Tym samym udział grupy Torfarmu w tej spółce wzrósł do 96,1%.

Dystrybutor farmaceutyków Torfarm kupił 20,8% udziałów w Grupie Kapitałowej Galenica-Silfarm za 15,38 mln zł. Tym samym udział grupy Torfarmu w tej spółce wzrósł do 96,1%, podał Torfarm w komunikacie.

„Powyższe udziały zostały nabyte od 317 osób fizycznych i jednej osoby prawnej, nie powiązanych z emitentem” – podano w komunikacie.

Jednocześnie Torfarm nabył 31,9% udziałów w spółce zależnej Grupy Kapitałowej Galenica-Silfarm – spółce Dolnośląska Hurtownia Aptekarska Dolpharma za 470 tys. zł. Łącznie grupa Torfarmu ma już 97,2% udziałów tej spółki.

„Uwzględniając oczekiwaną rejestrację podwyższonego kapitału Grupy Kapitałowej Galenica Silfarm sp. z o.o. w Katowicach w związku z objęciem przez emitenta 40.000 udziałów […] udział w kapitale zakładowym oraz w ogólnej liczbie głosów w zgromadzeniu wspólników wyniesie 97,7% w Grupie Kapitałowej Galenica Silfarm sp. z o.o. oraz 98,3% w Dolnośląskiej Hurtowni Aptekarskiej Dolpharma sp. z o.o.” – podano w komunikacie.

Nabycie udziałów jest finansowane ze środków własnych, co zostało opisane w prospekcie emisyjnym akcji serii H Torfarmu.

Cena emisyjna akcji serii H została wcześniej ustalona na 60 zł. Przedmiotem publicznej oferty jest 1.298.960 akcji oferowanych osobom uprawnionym będącym udziałowcami spółki Grupa Kapitałowa Galenica-Silfarm lub spółek zależnych Galenica-Silfarm.

Zapisy na akcje osób uprawnionych są przyjmowane w dniach 15-26 stycznia br. Przydział akcji zaplanowano na w terminie do 2 lutego.

Plan przejęcie pełnej kontroli nad hurtownią farmaceutyczną Galenica-Silfarm sygnalizowany był przez Torfarm już w połowie ub. roku.

Według ówczesnych danych, udział w rynku połączonych grup kapitałowych Torfarmu i Galenica Silfarm wynosi 15,5%. Daje to grupie wciąż trzecią pozycję na rynku dystrybucji farmaceutyków, ale zmniejsza dystans do Farmacolu, który posiada 16% udziałów w rynku oraz obecnego lidera – Polskiej Grupy Farmaceutycznej, której udział sięga około 19%.

Grupę Galenica-Silfarm tworzy prawie 1300 aptekarzy, będących jednocześnie jej klientami. Łącznie spółki, wchodzące w skład GK Galenica-Silfarm współpracują z ponad 2 tys. aptek. Torfarm jest dostawcą farmaceutyków i medykamentów do 4 tys. aptek. (ISB)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane