Torfarm myśli o przejęciach, ale czy ma na myśli Prospera, nie wiadomo

ET
opublikowano: 13-02-2007, 00:00

Torfram zdobywa rynek i myśli o kolejnych przejęciach. Powraca pomysł mariażu z Prosperem.

Torfram zdobywa rynek i myśli o kolejnych przejęciach. Powraca pomysł mariażu z Prosperem.

Udziały rynkowe Torfarmu w 2006 r. wzrosły do 11,5 proc. Jeśli dodać do tego udziały Galeniki-Silfarm, którą toruńska Torfarm właśnie przejmuje, to spółka kontroluje już 16 proc. rynku. Tak mu się spodobały fuzje, że rozgląda się za kolejnymi przejęciami. Znowu wspomina o możliwości mariażu z Prosperem.

— Obecnie rozmowy są na bardzo wstępnym etapie — stwierdził wczoraj publicznie Piotr Sucharski, wiceprezes ds. finansowych.

— To już zaczyna być śmieszne. To już któraś informacja z rzędu, że byłoby miło, gdybyśmy się połączyli. Tyle że nam nikt interesującej propozycji nie przedstawił — komentuje Piotr Jędrzejak z Prospera.

Torfarm nie ukrywa, że sprawa jest trudna i na razie zamierza się skoncentrować na rozmowach ze spółkami aptekarskimi. Hurtownik jest zainteresowany przejęciem spółek-udziałowców Apofarmu: Optima-Radix, Hurtownia Aptekarz, Multi Pharme i Legfarm.

Jutro Torfarm przedstawi swoje wyniki za cztery kwartały 2006 r. Dzisiaj już wiadomo, że sprzedaż wzrosła o 20 proc., a spółka spodziewa się nie mniejszej dynamiki w tym roku. Torfarm zapowiada, że może w tym roku wypłacić dywidendę nie niższą niż w 2006 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane