Torfarm odkłada rozmowy z Prosperem, skupi się na Apofarmie

opublikowano: 12-02-2007, 14:39

Dystrybutor farmaceutyków Torfarm SA rozpoczął wstępne rozmowy z Prosperem na temat ewentualnego połączenia, jednak obecnie obie spółki chcą skupić się bardziej na rozmowach z hurtowniami aptekarskimi, a rozmowy między sobą odłożyć na później

Dystrybutor farmaceutyków Torfarm SA rozpoczął wstępne rozmowy z Prosperem na temat ewentualnego połączenia, jednak obecnie obie spółki chcą skupić się bardziej na rozmowach z hurtowniami aptekarskimi, a rozmowy między sobą odłożyć na później - poinformował wiceprezes ds. finansowych Piotr Sucharski.

"Na tę chwilę rozmowy są na bardzo wstępnym etapie i myślę, że teraz bardziej skupiamy się na rozmowach ze spółkami aptekarskimi. Rozmowy nie są zerwane, ale w pewnym sensie są pozostawione na później" - powiedział Sucharski.

Od dłuższego czasu Torfarm i Prosper dawały sygnały, że nie wykluczają rozmów na temat ewentualnego połączenia i nieśmiało sygnalizowały, że jest wola z obu stron do takich negocjacji, jednak nic konkretnego nie zostało powiedziane.

Obie spółki informowały natomiast, że są zainteresowane negocjacjami ze spółkami aptekarskimi-udziałowcami Apofarmu na temat przejęcia.

Torfarm oceniał w ubiegłym roku, że o kolejnym przejęciu może poinformować w I kwartale 2007 roku. Obecnie jednak spółka nie jest takim optymistą, ponieważ negocjacje są długie, chętnych do przejęcia jest więcej, a każda z firm aptekarskich ma inną koncepcję rozwoju.

"To jest proces dość skomplikowany i długi. Negocjacje odbywają się i na poziomie akcjonariuszy i potem na poziomie rad nadzorczych i niestety, to z miesiąca na miesiąc się nie dzieje. Jest duża konkurencja, ale uważam, że mamy cały czas największą szansę na wygranie tej walki o akwizycje kolejnych spółek aptekarskich i robimy wszystko, żeby tego dokonać" - powiedział Sucharski.

"Mówię o wszystkich pozostałych spółkach-udziałowcach Apofarmu, ale tam jest taka sytuacja, że każda spółka ma inną koncepcję rozwoju i przyszłości. Sytuacja nie jest jednolita i w każdym przypadku jest indywidualne podejście i udziałowców i zarządów, więc trudno mówić o jednakowym działaniu wszystkich tych spółek" - dodał.

Torfarm jest zainteresowany przejęciem spółek-udziałowców Apofarmu, czyli Optima-Radix, Hurtownia Aptekarz, Multi Pharme i Legfarm. Zainteresowanie przejęciem hurtowni aptekarskich wykazywał też Prosper i Hurtap.

Obecnie Torfarm jest w trakcie procesu przejęcia hurtowni Galenika-Silfarm, także udziałowca Apofarmu. Torfarm jest w trakcie emisji nowych akcji dla udziałowców Galeniki-Silfarm, a ich przydział nastąpi do 16 lutego.

"Ponad 99 proc. osób zapisało się na akcje i w tym tygodniu nastąpi ich przydział, podejmiemy uchwałę o ostatecznej liczbie akcji i będziemy rejestrować podwyższenie" - powiedział Sucharski.

Torfarm, który w ubiegłym roku wziął udział w podwyższeniu kapitału Galeniki-Silfarm i objął 41 proc. kapitału, docelowo chciał mieć 100 proc. udziałów poprzez emisję swoich akcji dla udziałowców Galeniki.

DI, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane