Torpol stara się o nowe kontrakty

KAP
opublikowano: 23-11-2018, 14:43

Spółka czeka na wynik aukcji w przetargu wartym 1,77 mld zł. Przygotowuje też oferty w konkursach za 6,5 mld zł.

2,11 mld zł netto – to wartość portfela zamówień Torpolu. Jedenaście z realizowanych przez spółkę kontraktów kolejowych zostanie zakończona w przyszłym roku, a pozostałe trzy w 2020 r. Giełdowa firma liczy, że wkrótce w jej portfelu pojawią się kolejne umowy.

- Złożyliśmy oferty w przetargach wartych około 5 mld zł i przygotowujemy w postępowaniach szacowanych na około 6,5 mld zł – mówi Grzegorz Grabowski, prezes Torpolu.

Już we wtorek, 27 listopada, Torpol może wziąć udział w aukcji PKP Polskich Linii Kolejowych (PLK) dotyczącej wyboru wykonawcy na linię Czyżew-Białystok. Wartość jego oferty sięga 1,77 mld zł brutto. Jedynym konkurentem jest Budimex, wyceniający kontrakt na 2,22 mld zł brutto, przy kosztorysie inwestora ocenionym na 1,27 mld zł brutto. Aukcja pokaże za ile faktycznie firmy te chcą wykonać kontrakt i czy zaproponowana przez nie cena zostanie zaakceptowana przez PKP PLK.

W piątek, 30 listopada, inwestor ten ma także otrzymać oferty w kilku przetargach, m.in. na linie prowadzące do portów morskich. To powtarzane przetargi. Poprzednie zostały unieważnione, ponieważ oferty były znacznie wyższe niż kosztorysy. Grzegorz Grabowski zakłada, że ceny w nowych ofertach zmienią się tylko jeśli zmieni się zakres robót, jednostkowe wartości nie powinny natomiast znacznie odbiegać od dotychczasowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu