Torpol stara się o nowe kontrakty

opublikowano: 25-11-2018, 22:00

Spółka czeka na wynik aukcji w przetargu wartym 1,77 mld zł. Przygotowuje też oferty w konkursach za 6,5 mld zł.

2,11 mld zł netto — to wartość portfela zamówień Torpolu. Jedenaście z realizowanych przez spółkę kontraktów kolejowych zostanie zakończona w przyszłym roku, a pozostałe trzy w 2020 r. Giełdowa firma liczy, że wkrótce w jej portfelu pojawią się kolejne umowy. — Złożyliśmy oferty w przetargach wartych około 5 mld zł i przygotowujemy w postępowaniach szacowanych na około 6,5 mld zł — mówi Grzegorz Grabowski, prezes Torpolu.

Już we wtorek, 27 listopada, Torpol może wziąć udział w aukcji PKP Polskich Linii Kolejowych (PLK) dotyczącej wyboru wykonawcy na linię Czyżew-Białystok. Wartość jego oferty sięga 1,77 mld zł brutto. Jedynym konkurentem jest Budimex, wyceniający kontrakt na 2,22 mld zł brutto, przy kosztorysie inwestora ocenionym na 1,27 mld zł brutto.

W piątek, 30 listopada, inwestor ten ma także otrzymać oferty w kilku przetargach, m.in. na linie prowadzące do portów morskich. To powtarzane przetargi. Poprzednie zostały unieważnione, ponieważ oferty były znacznie wyższe niż kosztorysy. Grzegorz Grabowski zakłada, że ceny w nowych ofertach zmienią się tylko, jeśli zmieni się zakres robót.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu