Tort za 86 mln zł podzielony

Marcin Goralewski
opublikowano: 10-02-2006, 00:00

Niedawno Polskę obiegła informacja, że żołnierze odmrażają sobie stopy. Dobra wiadomość — AMW dostanie nowe obuwie, m.in. od Protektora.

Najwcześniej na początku marca Agencja Mienia Wojskowego (AMW) podpisze kontrakt na dostawę trzewików dla wojska. To największe zamówienie — opiewa na 306 tys. par butów. Kilka dni temu otworzono oferty. Wiele pracy nie było, gdyż liczący się producenci zawiązali konsorcjum. Wpłynęła więc tylko jedna propozycja, a grupę stworzyli: giełdowy LZPS Protektor, Demar, PPUH Arm-ex, Spółdzielnia Pracy Wyrobów Skórzanych z Gdyni oraz Wojas. Zaproponowali 224,40 zł za jedną parę butów, co oznacza, że wartość przetargu sięgnęła 68,71 mln zł. Cena jest wyższa niż w ubiegłorocznym przetargu, zakończonym skutecznym protestem.

— Po dokonaniu oceny oferty przez komisję przetargową i stwierdzeniu, że spełnia ona wszystkie wymogi, wykonawca zostanie powiadomiony o wynikach przetargu — mówi Sławomir Sieradzki, rzecznik prasowy AMW.

Postępowanie skontroluje też Urząd Zamówień Publicznych. Jeśli wszystko będzie zgodne z prawem, to umowa z wykonawcą zostanie podpisana w pierwszej dekadzie marca.

— Jak AMW wybierze ofertę, to poinformujemy o naszym udziale w konsorcjum — mówi Piotr Kwaśniewski, prezes Protektora.

Podobnymi zasadami jak największy przetarg żądzą się inne kontrakty, które również niebawem zostaną rozstrzygnięte. W kolejnym, choć znacznie mniejszym, przetargu na dostawę trzewików ćwiczebnych i tropikalnych także wpłynęła jedna oferta — konsorcjum Protektora i Demaru. Umowa, wartości 4,06 mln zł, może zostać podpisana w trzeciej dekadzie lutego. W tym czasie może też wejść w życie porozumienie dotyczące dostawy m.in. obuwia dla lotników i kompanii honorowej. Kontrahentem AMW powinien zostać Protektor, który złożył najniższą ofertę — 2,2 mln zł.

— Te przetargi pozytywnie wpłyną na naszą kondycję finansową — mówi Piotr Kwaśniewski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Goralewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tort za 86 mln zł podzielony