Toshiba pogłębia stratę, ale zapowiada wyjście na plus

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 15-05-2017, 09:34

Toshiba, której oddział Westinghouse zajmujący się energetyką nuklearną w USA złożył niedawno wniosek o ochronę przed wierzycielami, odnotowała ogromną stratę, donosi serwis Associated Press.

W roku finansowym zakończonym w marcu 2017 r. strata netto wyniosła aż 950 mld jenów (8,4 mld USD). Japoński konglomerat podkreśla jednak, że odczyt należy na razie traktować wyłącznie jako prognozę, a nie jako wynik, gdyż brakuje zgody audytora, który kwestionuje rezultaty za poprzedni kwartał. 

Toshiba
Zobacz więcej

Toshiba fot. Bloomberg

Rok wcześniej strata netto zamknęła się kwotą około 460 mld jenów (4,1 mld USD). 

Konglomerat prognozuje, że na plus wyjdzie w obecnym roku obrachunkowym, do marca 2018 r. w którym ma zarobić na czysto 50 mld jenów (442 mln USD).

Toshiba, której produkty obejmują zakres od chipów komputerowych i sprzęt gospodarstwa domowego, po wysoko zaawansowane technologie inżynieryjne i energetyczne, przejęła Westinghouse w 2006 r. Prezes firmy Satoshi Tsunakawa niedawno przyznał, że strategia oparta na Westinghouse była pomyłką i obiecał, że Toshiba nie podejmie nowych projektów jądrowych.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Toshiba pogłębia stratę, ale zapowiada wyjście na plus