Toshiba zapłaci 87 mln grzywny

TR
04-07-2012, 12:14

Toshiba, japoński producent sprzętu elektronicznego, został ukarany grzywną w wysokości 87 mln USD za udział w zmowie mającej na celu wywindowanie cen paneli LCD w USA – informuje BBC.

Japończycy zostali oskarżeni o zorganizowanie spotkania, w którym udział brali przedstawiciele innych spółek elektronicznych zajmujących się produkcją paneli LCD. Agendą spotkania było ustalenie wysokiego benchmarku cenowego na sprzedaż paneli LCD.

Toshiba, japoński producent sprzętu elektronicznego, został ukarany grzywną w wysokości 87 mln USD za udział w zmowie mającej na celu wywindowanie cen paneli LCD w USA
Zobacz więcej

Toshiba, japoński producent sprzętu elektronicznego, został ukarany grzywną w wysokości 87 mln USD za udział w zmowie mającej na celu wywindowanie cen paneli LCD w USA

Przedstawiciele spółki nie przyznali się do udziału w zmowie cenowej i zapowiedzieli apelację od wyroku.

- Toshiba docenia wysiłek sądu, aczkolwiek spółka nie wierzy w prawidłowość werdyktu, dlatego zamierza odwołać się od niego – oznajmił przedstawiciel japońskiej spółki.

Po Samsungu i LG Electronics, Toshiba jest kolejnym znaczącym graczem branży elektronicznej, który został ukarany karą finansową za udział w zmowie cenowej. W zeszłym roku producenci paneli LCD zapłacili blisko 500 mln USD odszkodowania osobom, które zakupiły produkty zawierające ekrany LCD.

Toshiba jest jedyną spółką, która zamierza odwołać się od decyzji sądu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TR

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Toshiba zapłaci 87 mln grzywny