Totalizator Sportowy odprowadził do budżetu ponad 1 mld zł podatku od gier

  • PAP
opublikowano: 25-06-2020, 16:42

Totalizator Sportowy w ub.r. odprowadził do budżetu państwa ponad 1 mld zł podatku od gier. 1,1 mld zł w postaci dopłat na fundusze celowe i ok. 300 mln zł z tytułu innych podatków i dywidendy- poinformowała spółka w czwartkowym komunikacie.

Totalizator Sportowy poinformował, że firma doradcza Deloitte przygotowała analizę wpływu TS na polską gospodarkę.

"W 2019 roku Totalizator Sportowy odprowadził do budżetu państwa ponad 1 mld zł podatku od gier i 1,1 mld zł w postaci dopłat na fundusze celowe (Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej, Fundusz Promocji Kultury, Fundusz Rozwiązywania Problemów Hazardowych i Fundusz Wspierania Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego) oraz ok. 300 mln zł z tytułu innych podatków i dywidendy" - czytamy w komunikacie.

Jak dodano, biorąc pod uwagę okres 1998-2019 wartość zapłaconych danin publicznych wyniosła realnie (po uwzględnieniu inflacji) 22,32 mld zł, co przyczyniło się do przyrostu PKB w tym czasie o 36,6 mld zł (czyli o 0,11 proc. średniorocznie).

"Eksperci Deloitte wyliczyli również, że biorąc pod uwagę fundusze przekazywane na rozwój sportu przez Totalizator Sportowy, spółka pomogła w zdobyciu co 10. medalu wywalczonego na igrzyskach przez polskich olimpijczyków" - napisano.

Spółka przekazała, że 2019 r. dzięki swojej działalności utrzymywała 10,5 tys. miejsc pracy. Z tego 2,3 tys. stanowiły etaty w spółce, kolejne 2,4 tys. miejsc pracy na rynku Totalizator Sportowy utrzymywał, kupując dobra i usługi, 1,6 tys. to etaty utrzymywane dzięki wynagrodzeniom wypłacanym pracownikom Totalizatora Sportowego, które wpływały na wzrost konsumpcji.

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, jest spółką Skarbu Państwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane