Toyota i SoftBank będą pracować nad usługami przewozu autonomicznymi autami

opublikowano: 04-10-2018, 09:18

Japońskie spółki Toyota Motor i SoftBank Group ogłosiły współpracę przy rozwoju usług bazujących na autonomicznych autach, donosi Reuters.

Agencja zwraca uwagę, że zawiązanie współpracy miedzy największym japońskim producentem aut i krajowym gigantem technologicznym pokazuje, że nawet wielkie spółki obawiają się pozostać w tyle w wyścigu do opracowanie autonomicznych i komunikujących się samochodów.

- Sam SoftBank i sami producenci aut nie są w stanie zrobić wszystkiego – powiedział Junichi Miyakawa, dyrektor ds. technologii w SoftBank. – Chcemy pracować nad pomocą ludziom, którzy mają ograniczony dostęp do transportu – dodał.

MONET, spółka powołana do życia przez Toyote i SoftBank zacznie z 2 mld JPY kapitału. Ma uruchomić usługi przejazdu autonomicznymi pojazdami w drugiej połowie 2020 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu