Toyota łączy siły z Mazdą i Denso

opublikowano: 28-09-2017, 07:20
aktualizacja: 28-09-2017, 07:26

Trzy japońskie koncerny reprezentujące sektor motoryzacyjny utworzą wspólne przedsięwzięcie mające opracowywać elektryczne pojazdy, donosi Reuters.

W skład joint venture wejdą Toyota Motor, Mazda Motor oraz producent części samochodowych koncern Denso.

Zobacz więcej

Toyota, auto elektryczne

Bloomberg

W sierpniu Toyota, która jest największym japońskim producentem samochodów, zgodziła się przejąć 5 proc. udziałów w Mazdzie, mniejszym rywalu z Hiroszimy i oba podmioty zapowiedziały plany wspólnego rozwoju technologii pojazdów elektrycznych.

W nowym przedsięwzięciu nazwanym EV Common Architecture Spirit, toyota ma objąć 90 proc. udziałów, zaś Mazda i Denso po 5 proc. 

Globalni producenci samochodów przyspieszają swoje wysiłki zmierzające do opracowania pojazdów elektrycznych, gdyż decydenci na kluczowych rynkach, takich jak Chiny, żądają, aby przestawili swoje linie produktów na tego typu pojazdy w ciągu najbliższych dwóch lub trzech dekad.

Toyota powiedziała, że przeprowadza różne badania z Mazdą w celu zwiększenia ich sojuszu. 

Podczas porannego handlu na azjatyckich giełdach akcje Mazdy po publikacji informacji rosły o 3 proc., podczas gdy Denso drożały o niemal 2 proc., a Toyoty nie zmieniały wyceny.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu