Toyota namawia pracowników do kupna nowej toyoty

JO, AP
opublikowano: 14-01-2009, 08:57

Toyota ma nietypowy pomysł na poprawę swojej kondycji. Menedżerowie średniego szczebla zamierzają kupić auta swojego pracodawcy, aby ożywić sprzedaż oraz pokazać wsparcie dla firmy.

Ten ruch przede wszystkim podkreśla fatalną kondycję w jakiej znajduje się Toyota. Przypomnijmy, że spółka robi co może aby wywalczyć minimalny zysk operacyjny. Jeżeli się nie uda, będzie to pierwsza roczna strata jaką Toyota wygeneruje w okresie ostatnich 70 lat!.

Pierwsza propozycja zakupu nowych aut przez pracowników Toyoty została przesłana listownie do 2,2 tys. menedżerów średniego szczebla.

Nikt nie będzie zmuszany do zakupu auta. Bez żadnych przeciwwskazań może wybrać model, pod warunkiem że to Toyota. Wcześniej menedżerowie japońskiego producenta samochodów zgodzili się już na 10 proc. redukcję premii.

Toyota spodziewa się 555 mln USD zysku netto, ale już straty na poziomie operacyjnym w wysokości 1,66 mld USD w roku fiskalnym, który kończy się w marcu. Warto przypomnieć, że w zeszłym roku zysk operacyjny Toyoty wyniósł 25,2 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JO, AP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Motoryzacja / Toyota namawia pracowników do kupna nowej toyoty