Czytasz dzięki

Toyota wstrzyma produkcję dzień po brexicie

opublikowano: 30-08-2019, 13:29

Toyota nie będzie produkować aut w brytyjskiej fabryce w pierwszym dniu po brexicie, aby uniknąć ewentualnych zakłóceń spowodowanych tym wydarzeniem, pisze Reuters.

Firmy motoryzacyjne działające w Wielkiej Brytanii, mające największy udział w eksporcie dóbr z kraju, ostrzegają, że tzw. twardy brexit może skutkować cłami, opóźnieniami na granicach oraz nową biurokracją, która może podważyć opłacalność działalności.

Toyota zbudowała ponad 8 proc. z 1,52 mln aut wyprodukowanych w ubiegłym roku w Wielkiej Brytanii. W tym roku w fabryce w Burnaston rozpoczęła produkcję nowego modelu corolli.

- Będziemy mieli przerwę w produkcji pierwszego dnia po brexicie, czyli w piątek pierwszego [listopada – red. pb.pl], a potem wznowimy ją w poniedziałek i wtorek – powiedział rzecznik spółki. – Nie wiemy jaka będzie sytuacja. Już zrobiliśmy zapasy na kilka dni, które wykorzystamy  w poniedziałek i wtorek, a potem zobaczymy co będzie działo się dalej – dodał.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane