Toyota zwiększa zatrudnienia w polskich fabrykach

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 06-10-2005, 13:22

Toyota zwiększa zatrudnienie w fabrykach w Jelczu-Laskowicach oraz w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie). W Toyota Motor Industries Poland (TMIP) w Jelczu-Laskowicach zatrudnienie wzrośnie do połowy 2006 r. do tysiąca pracowników, a w wałbrzyskiej fabryce Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) docelowo pracę znajdzie 2 tys. osób.

Toyota zwiększa zatrudnienie w fabrykach w Jelczu-Laskowicach oraz w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie). W Toyota Motor Industries Poland (TMIP) w Jelczu-Laskowicach zatrudnienie wzrośnie do połowy 2006 r. do tysiąca pracowników, a w wałbrzyskiej fabryce Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) docelowo pracę znajdzie 2 tys. osób.

Jak poinformował PAP w czwartek rzecznik prasowy Toyoty na Dolnym Śląsku Grzegorz Górski, TMIP w Jelczu-Laskowicach planowała wcześniej zatrudnić 900 osób, ale ostatecznie zwiększy do tysiąca pracowników. W wałbrzyskim TMMP miało pracować 1800 osób, natomiast docelowo pracę znajdzie 2 tys. osób. W sumie fabryki Toyoty na Dolnym Śląsku w połowie przyszłego roku zatrudniać będą ok. 3 tys. pracowników. 

W połowie września uruchomiono kolejną linię produkcyjną w fabryce silników TMIP w Jelczu-Laskowicach k. Wrocławia. W sumie TMIP chce produkować rocznie 180 tys. sztuk wysokoprężnych silników o pojemności 2,2 litra.

Budowę fabryki TMIP rozpoczęto w październiku 2002 r. Zakład w marcu 2005 r. rozpoczął seryjną produkcję nowego 2,2 litrowego silnika wysokoprężnego, który jest montowany w modelu Avensis, produkowanym w zakładach Toyoty w Wielkiej Brytanii oraz autach Corolla Verso, pochodzących z fabryki Toyoty w Turcji.

Zakład TMMP zajmuje się produkcją skrzyń przekładniowych do europejskich samochodów tej marki. W końcu 2004 r. TMMP rozpoczęła produkcję silników benzynowych i przekładni manualnych do małolitrażowych samochodów.

W sumie Toyota chce zainwestować w fabrykę w Jelczu-Laskowicach i Wałbrzychu 600 mln euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane