TP Emitel dostanie po kieszeni

AS
opublikowano: 26-10-2007, 00:00

Telekomunikacja za wcześnie cieszy się, że kłopoty z urzędnikami ma za sobą. Tym razem podpadła im spółka zależna.

Telekomunikacja za wcześnie cieszy się, że kłopoty z urzędnikami ma za sobą. Tym razem podpadła im spółka zależna.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zwołał na poniedziałek konferencję, na której chce poinformować o precedensowej decyzji. Z naszych informacji wynika, że prawdopodobnie chodzi o TP Emitel, spółkę zależną TP, do której należy większość nadajników radiowych i telewizyjnych.

Szef UOKiK ma ją ukarać za nadużywanie pozycji monopolistycznej wobec mediów publicznych oraz faworyzowanie komercyjnych, którym — jak ocenia urząd — firma oferowała korzystniejsze warunki. Kara ma wynosić kilkanaście milionów złotych.

UOKiK nie chciał wczoraj potwierdzić tej informacji.

— W sprawie TP Emitel prowadzone było postępowanie, które dotyczyło pozycji dominującej. Nic więcej nie mogę powiedzieć — oznajmił Konrad Gruner z UOKiK.

Sam TP Emitel nic o karze jeszcze nie wie.

— Na razie nie dotarła do nas żadna decyzja UOKiK w tej sprawie — powiedziała Agnieszka Różanowska, rzecznik prasowy spółki zależnej TP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu