Czytasz dzięki

TP może do grudnia przyjmować zlecenia na WLR

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 16-10-2006, 20:49

UKE daje czas TP do grudnia na przyjmowanie zleceń na usługę WLR oraz do stycznia 2007 roku na rozpoczęcie ich realizacji.

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) daje czas Telekomunikacji Polskiej (TP) do grudnia na przyjmowanie zleceń na usługę WLR oraz do stycznia 2007 roku na rozpoczęcie ich realizacji. Na razie spółka nie dostanie kary, chyba że przekroczy te terminy - poinformowała prezes UKE Anna Streżyńska.

"Na razie dajemy szansę, żeby bez tej kary spółki się dogadały i żeby nie wytracić tego impetu, z którym obecnie spółki przygotowują wejście WLR" - powiedziała PAP Streżyńska.

W ubiegłym tygodniu UKE zakończył postępowanie kontrolne w sprawie wdrożenia usługi hurtowej sprzedaży abonamentu (WLR) przez TP, przeanalizował dokumenty i miał podjąć decyzję czy nałożyć na TP karę za niewdrożenie usługi WLR wraz z Tele2 od połowy września, jak nakazywał urząd.

TP protestowała jednak wcześniej, że dostała za mało czasu i nie jest gotowa na wdrożenie usługi od połowy września, natomiast Tele2 od połowy września przyjmowała zlecenia od klientów na usługę abonamentu i od tego czasu chęć przeniesienia abonamentu do Tele2 wykazało ponad 40 tys. chętnych.

Jeśli terminy nie zostaną dotrzymane wtedy UKE nałoży na TP maksymalną karę sięgającą 3 proc. rocznych przychodów, czyli ok. 370 mln zł.(DI, PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane