TP nie będzie dopłacała do opłat za rachunki realizowane na poczcie

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 09-11-2005, 15:11

Telekomunikacja Polska (TP) od 1 stycznia 2006 roku nie będzie już dopłacać do prowizji pobieranej w urzędach pocztowych przy opłacaniu rachunków za telefon - poinformowała spółka w czwartkowym komunikacie. Oznacza to, że zamiast 99 groszy, od stycznia za opłacenie rachunku TP na poczcie trzeba będzie zapłacić 2,5 zł prowizji.

Telekomunikacja Polska (TP) od 1 stycznia 2006 roku nie będzie już dopłacać do prowizji pobieranej w urzędach pocztowych przy opłacaniu rachunków za telefon - poinformowała spółka w czwartkowym komunikacie. Oznacza to, że zamiast 99 groszy, od stycznia za opłacenie rachunku TP na poczcie trzeba będzie zapłacić 2,5 zł prowizji.

    "Od nowego roku klienci TP (za realizację rachunku na poczcie - PAP) zapłacą stawkę ustaloną przez pocztę" - wyjaśniono. Do końca roku klienci, na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy TP a Pocztą Polską, będą płacić prowizję w dotychczasowej wysokości, czyli 99 groszy.

    TP zaznaczyła, że jest jedynym operatorem telekomunikacyjnym, który stosuje takie rozwiązanie. Natomiast klienci innych operatorów płacą na poczcie standardową opłatę - 2,5 zł.

    Informację o zmianie zasad opłacania rachunków na poczcie, klienci spółki mają otrzymać wraz z listopadowym rachunkiem telefonicznym.

    Prowizja za opłatę rachunku TP w wysokości 99 gr została wprowadzona w 2002 roku jako rozwiązanie przejściowe. Była skutkiem likwidacji przez TP około 700 biur obsługi klienta, gdzie można było zapłacić rachunek bez żadnej prowizji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane