TP przed silnym oporem

Piotr Wiśniewski
04-07-2005, 00:00

Pod względem stopy zwrotu za czerwiec akcje TP zajęły co prawda czwartą pozycję wśród spółek wchodzących do WIG20, ale było to przede wszystkim zasługą ostatnich dni miesiąca. Papiery nadrabiają zaległości do innych akcji, które uczestniczyły w tzw. bankowej hossie w maju i w czerwcu.

Ostatnie dni to niemal skokowa zwyżka notowań przy wyraźnym wzroście wolumenu. Po sesjach 22 i 30 czerwca na wykresie pojawiły się długie białe korpusy, poparte wysokimi obrotami, co świadczyło o sile rynku. Ostatnim wzrostom szczególnie pomogła informacja o ograniczeniu planów wprowadzenia marki Orange. Oznacza to mniejsze koszty dla TP związane z użytkowaniem tego znaku. Jednak prawdziwym testem dla kursu będzie dopiero opór na wysokości 21,3 zł, którego nie udało się przekroczyć na przełomie marca i kwietnia. Istotne będzie wówczas zachowanie oscylatorów. Na razie RSI dopiero przekracza górne ekstremum.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / TP przed silnym oporem