TP SA: albo kup, albo sprzedaj

Tomasz Furman
16-01-2001, 00:00

TP SA: albo kup, albo sprzedaj

WIG Telkom, w skład którego wchodzą zaledwie akcje trzech emitentów, zanotował podczas poniedziałkowego otwarcia niewielki wzrost wartości. Niestety o ile początek dnia dawał nadzieje na wzrosty, o tyle później było już znacznie gorzej. Działo się tak głównie za sprawą Telekomunikacji Polskiej, a dokładniej analityków, którzy w ciągu zaledwie kilkudziesięciu minut wydali dwie różne opinie na temat spółki.

Najpierw Raiffeisen Zentralbank poinformował o zmianie swojej rekomendacji z „neutralnie” na „sprzedaj”. Jednocześnie dokonano zmiany ceny docelowej jednej akcji z 25 zł na 19,50 zł. W ocenie analityków Raiffeisena, powodem zmiany rekomendacji jest informacja zarządu TP SA o planowanych wydatkach inwestycyjnych na najbliższe lata. Pośrednio tłumaczy ona brak wspólnej strategii TP SA i France Telecom.

Drugi w kolejności podał swoją ocenę Credit Suisse First Boston. Wprawdzie obniżył on swoje prognozy dotyczące zysku skonsolidowanego polskiego operatora, ale jednocześnie podtrzymał swoją wcześniejszą rekomendację „kupna” i ustalił docelową cenę jednej akcji na poziomie 32 zł. Inwestorzy po jej opublikowaniu nie byli jednak bardziej skłonni do kupowania.

Kursy pozostałych dwóch emitentów, których akcje wchodzą w skład WIG Telkom, zachowywały się bardzo podobnie do kursu TP SA. Prawie przez całą sesję walory te powoli i systematycznie traciły na wartości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Furman

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / TP SA: albo kup, albo sprzedaj