TP SA może pożyczyć do 900 mln EUR na refinansowanie długu

(Marek Druś)
opublikowano: 08-02-2005, 20:54

Rada nadzorcza Telekomunikacji Polskiej SA. zgodziła się na podpisanie przez zarząd ‘umowy o finansowanie na okres do 5 lat, na kwotę łączna maksymalnie 900 mln EUR’, poinformowała spółka we wtorkowym komunikacie. Pozyskane środki zostaną wykorzystane na refinansowanie dotychczasowych umów kredytowych i umów o udzielenie gwarancji zawartych przez TP SA.

Rada nadzorcza Telekomunikacji Polskiej SA. zgodziła się na podpisanie przez zarząd ‘umowy o finansowanie na okres do 5 lat, na kwotę łączną maksymalnie 900 mln EUR’, poinformowała spółka we wtorkowym komunikacie. Pozyskane środki zostaną wykorzystane na refinansowanie dotychczasowych umów kredytowych i umów o udzielenie gwarancji zawartych przez TP SA.

TP SA przedstawi wyniki za czwarty kwartał 2004 roku w najbliższy czwartek. Na koniec trzeciego zadłużenie netto spółki wynosiło ok. 9 mld zł. Na koniec 2003 roku sięgało 13,6 mld zł. 

Analitycy ankietowani przez ISB szacują średnio zysk Grupy TP SA w IV kwartale na 322,5 mln zł, a przychody na 4,76 mld zł. 

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane