TP SA odwoła się od decyzji UKE o nałożeniu 100 mln zł kary

Internet Securities
25-09-2006, 15:40

TP nie zgadza się z nałożoną na spółkę karą 100 mln zł. Odwoła się od decyzji URE.

Telekomunikacja Polska SA (TP SA) odwoła się od decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) o nałożeniu 100 mln zł kary w związku z wiązaniem oferty usług dostępu do internetu neostrada tp i usług telefonicznych, powiedziała w poniedziałek Grażyna Piotrkowska-Oliwa, dyrektor departamentu relacji regulacyjnych TP SA.

„Podstawą nałożenia kary jest to, że prowadzi do nieprzejrzystości kosztów. Nie można było zaświadczyć, że łączenie abonamentu i neostrady jest nielegalne, więc wywołuje się element niejasności kosztowej” – powiedziała Piotrkowska-Oliwa podczas konferencji prasowej.

„Podstawa kary jest bezprawna. Oczywiście, spółka odwoła się od tej decyzji, co wstrzymuje egzekucję” – stwierdziła.

TP SA podtrzymała plan rozdzielenia usług neostrady od abonamentu.

„Prowadzimy prace w tym kierunku. Zrobimy to w pierwszych miesiącach 2007 roku, ale będzie to decyzja biznesowa spółki” – powiedziała Piotrkowska-Oliwa.

Dodała, że TP SA pracuje nad analizą prawną, czy potrzebne będzie zawiązanie rezerwy na poczet kary ogłoszonej przez UKE.

UKE podkreślił, że łączne oferowanie usług w pakiecie nie jest samo w sobie niezgodne z prawem i w ramach oferowanego pakietu usług telefonicznych oraz dostępu do internetu koszt utrzymania linii może być ujęty dla obu usług w jednej pozycji abonamentowej, jednakże niezbędne jest kalkulowanie cen usług, przypisując koszty do każdej z nich oraz oferowanie usług odrębnie wycenionych, zanim zostaną zaoferowane w pakiecie.

UKE wydał na początku lipca zalecenie nakazujące TP SA rozdzielenie usługi szerokopasmowego dostępu do internetu – neostrady od usług głosowych w ciągu 30 dni.

Obecnie nie można być użytkownikiem neostrady, jeżeli nie opłaca się abonamentu telefonicznego w TP SA w wysokości minimum 49,61 zł z VAT.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / TP SA odwoła się od decyzji UKE o nałożeniu 100 mln zł kary