TP SA osiągnęła równowagę

Dariusz Karolak
18-03-2002, 00:00

Chociaż udało się niedźwiedziom ruszyć kursem TP SA w dół, to skala spadku miała bardzo ograniczony zasięg i nie przekroczyła wsparcia krótkoterminowego kanału, jaki zbudował się od 22 II. Znajduje się ono obecnie przy 14,75, a opór przy 15,75. Przy 15,15 biegnie opadająca 2-miesięczna linia oporu i dzienna średnia VAMA10.

O dziwo, udało się utrzymać bykom po północnej stronie tygodniowej VAMA10, 15, wyznaczającej teraz silne wsparcie. Tygodniowy stochastic rośnie drugi tydzień z rzędu. Wyczekiwanie strony popytowej można wiązać z ograniczeniem środków, jakie płyną do OFE z ZUS oraz z absencją inwestorów zagranicznych, których aktywność ogranicza się do pilnowania posiadanych większych pozycji na PEKAO czy BZWBK. Zbiegające się 2-miesięczna linia bessy oraz wsparcie miesięcznego kanału zawężają pole działania i rozstrzygnięcie nastąpi w tym tygodniu. Sygnałem będzie zamknięcie powyżej 15,2 albo poniżej 14,75. W pierwszym przypadku równowaga przeniesie się w okolice 16 zł, w drugim 14,2-13,45. Niższa wartość byłaby równoznaczna z sygnałem sprzedaży tygodniowego Kagi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Emerytury / TP SA osiągnęła równowagę