TP SA przekazała UKE dane o wynikach za I-IV kw. 2006 r.

opublikowano: 01-02-2007, 13:21

Telekomunikacja Polska SA (TP SA) przekazała Urzędowi Komunikacji Elektronicznej (UKE) wyniki za cztery kwartały 2006 roku, poinformowała w czwartek Grażyna Piotrowska-Oliwa, dyrektor departamentu relacji regulacyjnych TP SA. UKE czeka na ten dane, aby móc określić wysokość kary, jaką - według zapowiedzi - nałoży na operatora w związku z usługą dostępu do internetu.

Telekomunikacja Polska SA (TP SA) przekazała Urzędowi Komunikacji Elektronicznej (UKE) wyniki za cztery kwartały 2006 roku, poinformowała w czwartek Grażyna Piotrowska-Oliwa, dyrektor departamentu relacji regulacyjnych TP SA. UKE czeka na ten dane, aby móc określić wysokość kary, jaką - według zapowiedzi - nałoży na operatora w związku z usługą dostępu do internetu.

"Przekazaliśmy UKE wyniki za IV kwartały, ale nie muszą się one równać wynikom rocznym. Wyniki za cały rok przekażemy 16 lutego razem z raportem rocznym" - powiedziała Piotrowska-Oliwa dziennikarzom.

Zapowiadając na początku stycznia nałożenie kary na TP SA za zbyt wygórowaną, zdaniem regulatora, opłatę za utrzymanie łącza przy usłudze dostępu do internetu - neostrada tp rozdzielonej od abonamentu telefonicznego prezes UKE Anna Streżyńska powiedziała agencji ISB, że wysokość tej kary będzie maksymalna i wyniesie 3% przychodów TP SA.

Po opublikowaniu przez TP SA wyników za IV kw. ub. r. Strzeżyńska powiedziała w środowym wywiadzie dla "Dziennika", że kara ta wyniesie ok. 356 mln zł.

Prezes poinformowała również, że UKE otrzymał w piątek z TP SA materiał dotyczący sposobów wyliczenia opłaty za utrzymanie łącza telefonicznego, które jest konieczne, by świadczyć usługę Neostrady. Podkreśliła, że urząd musi się z nim zapoznać.

Narastająco w I-IV kw. 2006 roku grupa TP SA miała 2094 mln zł zysku wobec 2216 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 18.625 mln zł wobec 18.342 mln zł.

TP SA ogłosiła w połowie grudnia, że opłata za utrzymanie łącza przy usłudze szerokopasmowego dostępu do internetu - neostradzie tp - wyniesie 30 zł netto. Oprócz opłaty za utrzymanie łącza klient TP SA będzie ponosił jeszcze cennikową opłatę za internet, zależną od prędkości transferu danych.

Obecnie nie można być użytkownikiem neostrady, jeżeli nie opłaca się abonamentu telefonicznego w TP SA w wysokości minimum 49,61 zł z VAT. Od 15 lutego w miejsce opłaty abonamentowej TP chce wprowadzić opłatę za utrzymanie łącza. (ISB)


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane