TP SA: sprzeczne rekomendacje

Dariusz Karolak
30-01-2002, 00:00

Przebieg sesji na rynku akcji TPSA był skutkiem ciekawej sytuacji, polegającej na opublikowaniu tego samego dnia przeciwstawnych rekomendacji. Redukowaniu pozycji po przekroczeniu 15,75 podpowiadanej przez HSBC przeciwstawiła się rekomendacja kupuj autorstwa CSFB z wyceną 21, stąd walka i duże obroty.

Za pogłębieniem zniżki przynajmniej do dna z 15 I przemawiało poniedziałkowe czarne marubozu, tj. korpus bez dolnego cienia, świadczący o dużej determinacji podaży, co też wczoraj się stało. Opierając się na zachowaniu wskaźników, przewaga należy jednak do strony podażowej. Na dziennym Kagi sygnał sprzedaży już powstał, stąd ryzyko przełamania wsparcia 16,15 nie jest małe. To z kolei potwierdziłoby podwójny szczyt z zasięgiem 13,8, przed czym byki będą na pewno się bronić. Słabość TPSA można rozpatrywać także w kontekście przynależności branżowej. WIG-telekom jako jedyny nie zdołał wyrwać się z objęć bessy. Negatywne jest zejście poniżej tygodniową średnią VAMA10, 17,2. Pomimo dużej przeceny, wśród liderów hossy to rzadkość.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / TP SA: sprzeczne rekomendacje