TP SA stabilizuje giełdę

Piotr Wiśniewski
opublikowano: 16-06-2003, 00:00

Po skali ostatnich obrotów widać jak znaczna podaż akcji została wchłonięta przez rynek, a cena ciągle utrzymuje się ponad linią trendu wzrostowego. Sytuacja techniczna w znacznym stopniu pokrywa się z zachowaniem indeksu WIG20. W momencie rozpoczęcia korekty na rynku akcji po ogłoszeniu wyników referendum, cena Telekomunikacji Polskiej spadła o 50 gr, jednak luka jak pojawiła się w czwartek pozwala zachować nadzieję na odrobienie strat. Niepokojący jest niski obrót podczas tej sesji, wskazuje to na niezdecydowanie uczestników rynku. Poziom 13,50 zł, powyżej którego kurs obecnie się porusza to w przybliżeniu połowa długiej białej świecy z 14 maja.

Zwraca uwagę fakt, że po spadku poniżej tzw. „szybkiej” linii trendu, akcje narodowego teleoperatora mogą się obecnie poruszać przy właściwej linii trendu wzrostowego marzec-maj.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / TP SA stabilizuje giełdę