TP SA uruchomiła w poniedziałek w Warszawie usługę ‘videostrada tp’

Internet Securities
opublikowano: 19-06-2006, 14:19

Telekomunikacja Polska SA (TP SA) uruchomiła w poniedziałek w Warszawie i okolicach nową usługę „videostrada tp”, która umożliwia oglądanie kilkudziesięciu programów telewizyjnych w jakości DVD na ekranie telewizora, przy wykorzystaniu linii telefonicznej, poinformowała TP SA w komunikacie. TP SA podała, że jest to pierwszy etap komercyjnego wdrożenia usługi.

Telekomunikacja Polska SA (TP SA) uruchomiła w poniedziałek w Warszawie i okolicach nową usługę „videostrada tp”, która umożliwia oglądanie kilkudziesięciu programów telewizyjnych w jakości DVD na ekranie telewizora, przy wykorzystaniu linii telefonicznej, poinformowała TP SA w komunikacie. TP SA podała, że jest to pierwszy etap komercyjnego wdrożenia usługi.

„Aby skorzystać z videostrady tp wystarczy mieć telewizor, dekoder oraz livebox tp. Klienci mają dostęp do programów telewizyjnych w cyfrowej jakości – do wyboru pakiety kilkudziesięciu kanałów partnera biznesowego videostrady tp, czyli Cyfry+” – napisano w komunikacie spółki.

„Oferta Cyfra+DSL dostępna w videostradzie tp jest taka sama, jak dostępna drogą satelitarną, ale bez konieczności posiadania anteny satelitarnej. Do wyboru są pakiety telewizyjne: startowy, tematyczny, komfortowy lub prestiżowy, a także opcje dodatkowe, w tym Canal+ i HBO” – czytamy dalej.

TP SA jest pierwszym w Polsce operatorem, który oferuje usługi triple play: szerokopasmowy dostęp do internetu, telefonię oraz telewizję przez ADSL wykorzystującą technologię kodowania obrazu MPEG4 w oparciu o jedną linię telefoniczną.

„Kolejnym krokiem będzie wdrożenie usługi wideo na żądanie, czyli wirtualnej wypożyczalni filmów. W planach jest także wirtualny magnetowid, HDTV, usługi interaktywne” – podała spółka. (ISB)

esc/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane