TP SA zachowała duży potencjał

Dariusz Karolak
15-10-2001, 00:00

TP SA zachowała duży potencjał

Wszystkie komplementy dotyczące TPSA z ubiegłotygodniowego komentarza znalazły potwierdzenie w tygodniowym bilansie zmian cen, +26 proc. Zasięg wzrostów wynikający z wybicia z miesięcznej formacji podwójnego dna, 13,3 został z nawiązką zrealizowany. Z marszu udało się przebić opór górnej linii 10-miesięcznego kanału spadkowego oraz 1,5-rocznej linii bessy na wykresie wolumenowym. Na szczególną uwagę zasługuje tygodniowy biały korpus, 3-ci w historii pod względem grubości. Taka świeca może oznaczać koniec bessy, ale krótkoterminowo ryzyko posiadania akcji narodowego operatora wzrosło.

Zagrożenia wynikają z m. in z wykupienia szybkich oscylatorów, dotarcia przez wskaźnik DI+ do oporu szczytu z połowy grudnia, dotarcia przez kurs do oporu czarnego korpusu tygodniowego z początku sierpnia, 14,2, a nade wszystko z powodu skoku obrotów jaki dokonał się na ostatnich 2 sesjach. To pachnie solidną dystrybucją.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / TP SA zachowała duży potencjał