TP złożyła ofertę w konkursie na usługę powszechną

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-01-2006, 14:35

Tylko Telekomunikacja Polska (TP) złożyła ofertę w powtórzonym konkursie na podmiot świadczący usługę powszechną - poinformował we wtorek PAP rzecznik prasowy Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) Jacek Strzałkowski.

Tylko Telekomunikacja Polska (TP) złożyła ofertę w powtórzonym konkursie na podmiot świadczący usługę powszechną - poinformował we wtorek PAP rzecznik prasowy Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) Jacek Strzałkowski.

    Według niego, rozstrzygnięcia konkursu należy spodziewać się w przyszłym tygodniu.

    Pierwszy konkurs na usługę powszechną, przeprowadzony przez regulatora rynku telekomunikacyjnego w ubiegłym roku, nie został rozstrzygnięty. Wówczas jedyną ofertę także złożyła Telekomunikacja Polska, ale została ona odrzucana z uwagi na błędy formalne.

    Usługa powszechna to zestaw podstawowych usług telekomunikacyjnych, które muszą być zapewnione na terenie całej Polski z zachowaniem określonej jakości i ceny. Jest to m.in. udostępnienie połączeń krajowych i międzynarodowych, zapewnienie połączenia z internetem, prowadzenie biura numerów i świadczenie udogodnień dla osób niepełnosprawnych.

    Świadczenie usługi powszechnej, w przypadku gdy będzie nierentowne, będzie refundowane. W tym celu został powołany tzw. fundusz usługi powszechnej, do którego środki będą wpłacały pozostałe firmy telekomunikacyjne w wysokości nie przekraczającej 1 proc. ich rocznych przychodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane