TP zmienia plany taryf

Marcin Kuśmierz
opublikowano: 01-03-2005, 00:00

Telekomunikacja Polska (TP) idzie śladem operatorów komórkowych i stopniowo wycofuje się ze sprzedaży archaicznych planów taryfowych opartych na impulsach. Dodatkowo będzie oferowała pakiety bezpłatnych minut w ruchu krajowym. Może to nieznacznie spowolnić migrację abonentów ku sieciom mobilnym. Na pewno jednak tego procesu nie zatrzyma.

Od dziś TP nie będzie sprzedawała już najpopularniejszego planu standardowego, z którego korzysta 5,6 mln abonentów. Dotychczasowych klientów nie zmusza jednak do migracji. Podstawą oferty będzie plan Tanie Wieczory i Weekendy z opłatą miesięczną 50 zł brutto. Standardowo zawiera on 60 bezpłatnych minut na połączenia lokalne i międzynarodowe (wyłącznie przez prefiks TP) oraz naliczanie sekundowe od początku trwania rozmowy (20-gr opłata inicjacyjna dla każdego połączenia). Po wyczerpaniu pakietu darmowych rozmów koszt połączenia lokalnego w szczycie wynosi 12 gr, międzystrefowego — 49 gr, a na komórki — aż 1,10 zł brutto. W przypadku dwóch ostatnich korzystniejsze ceny obowiązują od godz. 18 do 8 rano — 12 i 73 gr brutto.

Rezygnacja ze sprzedaży planu standardowego z pewnością nie spodoba się konkurentom TP. Plan był często wykorzystywany w reklamach porównawczych, w których prawie zawsze wypadali korzystnie na tle TP. Konkurenci powinni więc szybko zmodyfikować plany, by… nie paść ofiarą reklam porównawczych TP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Kuśmierz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / TP zmienia plany taryf