TPV kupuje w Gorzowie Wlkp. ziemię pod fabrykę monitorów

24-05-2007, 13:29

W piątek tajwański koncert TPV kupi od  Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Gorzowie Wlkp. 33 ha ziemi. Zamierza tam postawić nowoczesną fabrykę monitorów i telewizorów LCD - poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka prasowa KSSSE Izabela Fechner.

O zainteresowaniu Tajwańczyków Gorzowem mówiło się w tym mieście od wielu miesięcy. Firma nosiła się z zamiarem budowy fabryki już przed rokiem, wówczas nie doszło jednak do finalizacji projektu. W międzyczasie koncern TPV próbował kupić fabrykę w Żyrardowie niedaleko Łodzi, jednak wycofał się z tego pomysłu.

Po trwających kilkanaście miesięcy poszukiwaniach lokalizacji i kompetentnych partnerów, firma ostatecznie postanowiła zlokalizować inwestycję w gorzowskiej podstrefie Kostrzyńsko- Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. - poinformowała PAP Fechner.

W piątek w pałacyku ślubów w Gorzowie, w związku z nabyciem gruntu, uzyskaniem zezwolenia na działalność gospodarczą oraz oficjalnym rozpoczęciem inwestycji przez TPV, odbędzie się konferencja prasowa z udziałem wiceprezesa firmy Jeffrey Liao i prezesa Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz prezydenta Gorzowa Wlkp.

W nowym zakładzie firma zamierza zatrudnić docelowo przynajmniej 1,2 tys. osób. Drugie tyle może liczyć na zatrudnienie w firmach kooperujących z koncernem.

W zakładzie w Gorzowie ma powstawać docelowo do 6 milionów urządzeń rocznie. Rozruch fabryki przewidziany jest w maju przyszłego roku, a pełną moc produkcyjną zakład powinien osiągnąć do końca roku 2010.

Tajwański koncern TPV jest jednym z największych światowych producentów monitorów i odbiorników telewizyjnych w technologii LCD. Grupa posiada sześć zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Chinach i Brazylii i zatrudnia łącznie ponad 25,5 tys. pracowników. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / TPV kupuje w Gorzowie Wlkp. ziemię pod fabrykę monitorów