Trader Citigroup dostanie jednak 100 mln USD

MD
opublikowano: 13-08-2009, 19:31

Kontrakt Citigroup z traderem Andrew Hallem, na podstawie którego powinien on dostać w tym roku 100 mln USD, nie będzie podlegał kontroli rządowej, wynika z nieoficjalnych informacji.

Andrew Hall pracuje w Phibro, spółce należącej do Citigroup, handlującej na rynku surowców. Citi jest jedną z amerykańskich spółek finansowych, w których wynagrodzenia są kontrolowane przez specjalnie powołany urząd, kierowany przez Kennetha Feinberga. Państwo zapewniło sobie prawo do zmiany wynagrodzenia najlepiej zarabiających pracowników w spółkach, które ratowało przed bankructwem wykorzystując pieniądze podatników. Wypłaty 100 mln USD Hallowi jednak raczej nie zdoła zapobiec. Okazuje się, że jego kontrakt zawarty został przed 11 lutym 2009 roku, a tylko po tej dacie Feinberg ma prawo dokonywania zmian, zbyt wysokich w jego ocenie, wynagrodzeń.

MD, alleyinsider.com   

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane