Traktat o teatrze, miłości i śmierci

Teat
16-09-2005, 00:00

Najbliższy sezon w Teatrze im. Słowackiego stoi pod znakiem klasyki. Ajschylos i Eurypides, Słowacki, Różewicz...

A na początek Czechow i jego „Mewa”. Bardzo dobry wybór! Czechowa od dawna nie grano w Krakowie, a wciąż w pamięci tkwią wybitne realizacje jego sztuk (Jarocki, Lupa, Grzegorzewski).

W rolach głównych znakomici aktorzy: Anna Dymna, Mariusz Wojciechowski, Marian Dziędziel, Andrzej Kozak i Krzysztof Zawadzki. Wśród nich młodziutka i obiecująca Anna Cieślak. Rewelacyjnym pomysłem było zaproszenie Dymnej do gościnnego występu. Arkadina jest frapującym materiałem aktorskim. Pewnie dlatego, że wielka aktorka gra... wielką aktorkę. Obok niej zwraca uwagę postać Niny Zariecznej. Dymna grała tę rolę w legendarnym spektaklu Grzegorzewskiego „10 portretów z czajką w tle”, teraz „oddaje ją” Annie Cieślak. Z tego nagromadzenia wspomnień i oczekiwań może narodzić się intrygujący spektakl. O ile nie zarżnie go „specjalista od Czechowa”, czyli reżyser Andrzej Domalik, który obok inspirujących produkcji (film „Łóżko Wierszynina”) ma na koncie bezapelacyjne gnioty (ostatnie „... i tyle miłości” w warszawskim Ateneum).

Spektakle: 16-18, 20-21 IX, godz. 19.00, bilety: tel. (12) 422-40-22

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Teat

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Traktat o teatrze, miłości i śmierci