Tramwaje Bombardiera

PJ
22-07-2008, 00:00

W pierwszym półroczu trzech producentów dostarczyło 41 tramwajów dla polskich miast.

W pierwszym półroczu trzech producentów dostarczyło 41 tramwajów dla polskich miast.

Rynek tramwajów jest w Polsce stosunkowo mało znany. A to błąd. Rosnący nacisk Komisji Europejskiej na ograniczanie emisji CO2 będzie powodował coraz większy wzrost zainteresowania europejskich miast tego rodzaju transportem. Potwierdzają to wyniki sprzedaży na rynku krajowym w I półroczu, przedstawione przez firmę „JMK analizy rynku transportowego”. Producenci dostarczyli do polskich miast aż 41 tramwajów, wobec 23 w tym samym okresie zeszłego roku. Nowe pojazdy pochodziły z trzech zakładów: PESA Bydgoszcz, Protram z Wrocławia oraz od koncernu Bombardier, który montuje swe wyroby w MPK w Krakowie. Liderem pod względem liczby dostarczonych jednostek został Bombardier. Na drugim miejscu znalazł się Protram, a na trzecim — PESA.

Eksperci z JMK podkreślają jednak, że jeżeli liczbę jednostek zestawimy z długością dostarczonego taboru, wówczas wyniki rankingu nieco się różnią. Co prawda na pierwszym miejscu nadal pozostaje Bombardier, jednak na drugą pozycję wskakuje wtedy PESA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PJ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tramwaje Bombardiera