Transport przesyłek pod specjalną kontrolą

MK
opublikowano: 16-01-2008, 00:00

DPD śledzi przejazdy i błyskawicznie reaguje, gdy zdarzy się coś nieprzewidzianego.

DPD śledzi przejazdy i błyskawicznie reaguje, gdy zdarzy się coś nieprzewidzianego.

Stały monitoring to zadanie dla sekcji transportu, pracującej 24 godziny na dobę. System GPS pozwala rejestrować wszystko, co może przeszkodzić w punktualnym dostarczeniu przesyłek. Dzięki dobrym relacjom z przewoźnikami firma w kilka godzin potrafi podstawić dodatkowy samochód w dowolnym miejscu w kraju.

Jednocześnie DPD Polska zwraca uwagę na tzw. optymalizację połączeń sieciowych, żeby jak najlepiej odpowiadać na oczekiwania klientów, a jednocześnie nie robić dodatkowych kilometrów (co obniża cenę usług). Także pod tym względem DPD jest w Polsce liderem, co potwierdza badanie przeprowadzone przez międzynarodową firmę Focus Consulting.

— Współczynnik zgodności stosowanych przez nas połączeń w stosunku do tego, co wykazał program analityczny, wyniósł aż 94 proc. — podkreśla Rafał Nawłoka, prezes DPD Polska.

Firma nie żałuje pieniędzy na swoją flotę. W 2007 r. liczba aut linehaulowych (obsługujących połączenia sieciowe) wzrosła o 36. Co miesiąc samochody z czerwonym, trójliterowym logo pokonują około 2 tys. km.

Wprowadzaniu ekonomicznych i elastycznych rozwiązań transportowych służy również powiększanie powierzchni operacyjnej przedsiębiorstwa. W ubiegłym roku wzrosła ona o 19 tys. mkw. (między innymi dzięki inwestycjom w Gdańsku i Poznaniu).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu