Tranzyt z dala od stolicy - prasa

(Marek Druś)
opublikowano: 07-11-2006, 07:40

Być może uda się wyrzucić ruch tranzytowy poza Warszawę. Z projektowanej trasy przez Ursynów skorzystają tylko ciężarówki kończące kursy w stolicy. Tranzyt ominie miasto. Ekolodzy zacierają ręce - pisze "Życie Warszawy".

Być może uda się wyrzucić ruch tranzytowy poza Warszawę. Z projektowanej trasy przez Ursynów skorzystają tylko ciężarówki kończące kursy w stolicy. Tranzyt ominie miasto. Ekolodzy zacierają ręce - pisze "Życie Warszawy".

To jedna z najpotrzebniejszych i najmocniej krytykowanych inwestycji drogowych w stolicy ľ trasa szybkiego ruchu, która ma być przedłużeniem autostrady A2 ze Świecka w kierunku Terespola. Ma biec z Konotopy na zachodzie miasta przez Ursus, Włochy, Ursynów i Wawer.

Trasa wzbudziła protesty, bo miał się nią przetaczać duży ruch tranzytowy. Wielotonowe tiry, które jechałyby np. z Berlina do Moskwy, przejeżdżałyby tuż pod oknami tysięcy mieszkańców Ursynowa. Fakt, że tunelem pod ul. Płaskowickiej, ale i tak pomysł był oceniany bardzo źle. Ludzie mówili, że ciężarówki przejadą przez Ursynów, ale po ich trupie. Teraz okazuje się, że jest szansa na uspokojenie protestujących.

Być może - ostateczna decyzja zapadnie w przyszłym roku - ciężkie pojazdy jadące przez Warszawę w tranzycie (kilkanaście tysięcy samochodów na dobę) nie będą wjeżdżać do miasta. Będą korzystać z autostrady A2, ale w okolicach Strykowa pod Łodzią zjadą z projektowanego korytarza do Warszawy na odnogę dla ciężarówek, która pobiegnie lekko na południe w kierunku podwarszawskiej Góry Kalwarii.

- Podjąłem negocjacje z ministrem transportu na temat budowy specjalnej odnogi dla ciężarówek poruszających się w tranzycie - deklaruje Kazimierz Marcinkiewicz, p.o. prezydenta Warszawy.

(PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tranzyt z dala od stolicy - prasa