Trawiński na czele rady KGHM

ES
opublikowano: 26-02-2008, 00:00

Karty w radzie Polskiej Miedzi zostały rozdane. Zarząd na razie bez zmian.

Karty w radzie Polskiej Miedzi zostały rozdane. Zarząd na razie bez zmian.

Marek Trawiński stanął na czele nadzoru Polskiej Miedzi. Jego zastępcą został Jacek Kuciński, a funkcję sekretarza powierzono Markowi Panfilowi.

Spośród tych trzech osób tylko Trawiński był w przeszłości związany z KGHM — w latach 90. zasiadał w radzie koncernu, a w 1999 kierował spółką zależną Energetyka. Od 2004 r. był prezesem wrocławskich wodociągów. Odwołano go kilka tygodni temu, w dniu ogłoszenia przez ministerstwo skarbu wyników konkursu na członków rady miedziowej spółki.

Nowi członkowie jednej z najpotężniejszej spółek z udziałem skarbu państwa wysłuchali wczoraj sprawozdania zarządu spółki. Reprezentanci załogi w radzie nadal uważają, że za mało jest w niej ludzi z doświadczeniem w branży górniczej. Jakie wrażenie zrobili na nich nowicjusze?

— Są chłonni wiedzy. Sprawozdania wysłuchiwali z zaciekawieniem, ale moim zdaniem, minie jeszcze wiele miesięcy, zanim na dobre poznają spółkę. Zdziwiło nas to, że nie zdecydowano się na zwołanie konferencji prasowej, jak to bywało w tradycji naszej firmy — mówi Józef Czyczerski, szef miedziowej Solidarności i członek rady KHGM.

Czy oznacza to, że nowy przewodniczący nie należy do ludzi otwartych?

— Nie zgodził się na zdjęcia, ani wywiady, a powinien przyzwyczajać się do takich sytuacji — dodaje Józef Czyczerski.

Zmian w zarządzie wczoraj nie było, ale nie oznacza to, że Trawiński nie zostanie wkrótce oddelegowany z rady do pełnienia obowiązków prezesa.

W dniu pierwszego posiedzenia rady cena akcji koncernu wzrosła o ponad 3 proc., a obroty walorami spółki z Lubina były wczoraj największe na giełdzie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ES

Polecane