Trichet: Euronext powinien połaczyć się z giełdą z eurolandu

(Marek Druś)
opublikowano: 08-06-2006, 17:09
Obserwuj w MójPB:

Prezes Europejskiego Banku Centralnego wolałby, aby Euronext połączył się z partnerem z eurolandu. Jean-Claude Trichet powiedział, że ‘drugą opcją’ dla operatora giełd w Paryżu, Brukseli, Amsterdamie i Lizbonie powinno być połączenie z europejską giełdą z kraju spoza strefy euro. Dopiero kolejnym wariantem powinna być fuzja z giełdą nie z Europy.

Prezes Europejskiego Banku Centralnego wolałby, aby Euronext połączył się z partnerem z eurolandu. Jean-Claude Trichet powiedział, że ‘drugą opcją’ dla operatora giełd w Paryżu, Brukseli, Amsterdamie i Lizbonie powinno być połączenie z europejską giełdą z kraju spoza strefy euro. Dopiero kolejnym wariantem powinna być fuzja z giełdą nie z Europy. Trichet podkreślił, że to jego opinia i że EBC nie ma żadnej władzy w kwestii konsolidacji giełd. W ubiegłym tygodniu NYSE Group poinformował o planie połączenia z Euronextem. Taką fuzją zainteresowana była także Deutsche Boerse.   

MD, AFX

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane