Trigon DM wycenił oferowane w IPO akcje CDRL na 19,8-23,1 zł/ szt.

ISBnews
opublikowano: 02-10-2014, 13:53

Analitycy Trigon Domu Maklerskiego wycenili akcję spółki CDRL, która rozpoczęła właśnie pierwotną ofertę publiczną, na 19,80-23,10 zł, wynika z raportu brokera datowanego na 26 września. Cena maksymalna w ofercie wynosi 17,40 zł.

"Wartość CDRL szacujemy na podstawie modelu DCF oraz wyceny porównawczej na 120-140mln zł, bez uwzględnienia dyskonta IPO. Ustalona na poziomie 17,4 zł cena maksymalna implikuje wycenę spółki na poziomie 105,3mln zł" - czytamy w raporcie.

Oferta publiczna do 1 mln nowych akcji serii D spółki CDRL, stanowiących 16,52% udziału w kapitale zakładowym i uprawniających do 11,07% głosów na walnym zgromadzeniu, rozpoczęła się 29 września od zapisów w transzy inwestorów indywidualnych.

Zapisy dla inwestorów indywidualnych potrwają od 29 września do 7 października., zaś w transzy inwestorów instytucjonalnych book-building odbędzie się 6-8 października, a zapisy w tej transzy będą przyjmowane 9-15 października. Cena emisyjna zostanie opublikowana 9 października. Rozpoczęcie notowań PDA akcji oferowanych spodziewane jest do 30 października.

Znaczna część środków z oferty zostanie przeznaczona na zakup towarów.

CDRL jest projektantem, producentem i dystrybutorem odzieży dziecięcej sprzedawanej pod marką Coccodrillo. Spółka jest wiodącym producentem na rynku polskim oraz w Europie Środkowo-Wschodniej, działa także poza krajami UE.  Sklepy CDRL znajdują się na 4 kontynentach, w tym także w Arabii Saudyjskiej, Chinach, czy Brazylii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane