Czytasz dzięki

Trigon najlepszym bankiem inwestycyjnym 2020 w Polsce według Euromoney

  • Materiał partnera
opublikowano: 16-07-2020, 10:21

Trigon został uznany najlepszym bankiem inwestycyjnym 2020 w Polsce w rankingu Euromoney. To kolejne wyróżnienie dla Trigon w tym prestiżowym zestawieniu – firma otrzymała także nagrody dla najlepszego banku inwestycyjnego w Polsce w 2017 i 2018 roku.

W ciągu ostatnich 10 lat Trigon sfinalizował 61 transakcji finansowych o łącznej wartości 13,2 mld euro. Ostatnie 5 lat to 44 transakcje o wartości 7,1 mld euro, a od początku 2019 roku 19 transakcji o łącznej wartości ponad 1,7 mld euro. Trigon od lat plasuje się w ścisłej czołówce banków inwestycyjnych działających w Polsce.

„Trigon kolejny rok z rzędu był zaangażowany w największe oraz najbardziej złożone transakcje, jakie miały miejsce na polskim rynku. Odgrywał istotną rolę między innymi przy przejęciu amerykańskiej firmy technologicznej Azul Systems przez fundusz Vitruvian Partners, Asseco i i portalu Interia przez Cyfrowy Polsat, producenta farb firmy Unicell przez duński Flügger, czeskiej firmy technologicznej Memsource przez fundusz Carlyle czy sprzedaży wiodącego producenta tektury falistej i litej Convert Paper. Trigon doradzał także m.in. przy pierwszej w Polsce emisji tzw. „zielonych obligacji” przez Cyfrowy Polsat oraz IPO dewelopera i wydawcy gier mobilnych firmy Boombit. Uzyskanie tytułu najlepszego banku inwestycyjnego w Polsce w rankingu Euromoney to ogromne uznanie dla całego zespołu Trigona, który na co dzień wspiera i doradza naszym klientom. Osiąganie takich sukcesów nie byłoby możliwe bez wyjątkowo doświadczonego, zaangażowanego i zmotywowanego zespołu, któremu chciałbym w tym miejscu jeszcze raz podziękować. Mamy wieloletnie doświadczenie w złożonych, dużych transakcjach – wymagających kompleksowej oferty i zaawansowanej ekspertyzy. Obecnie planujemy realizację kolejnych projektów w zakresie bankowości inwestycyjnej w Polsce i Europie” – mówi Andrzej Sykulski, współzałożyciel i szef Trigon Bankowość Inwestycyjna.

Nagrody Awards for Excellence przyznawane przez panele redakcyjne Euromoney są uznawane powszechnie za najbardziej prestiżowe światowe wyróżnienia w branży bankowości inwestycyjnej. Prestiżowy ranking magazynu Euromoney od 1992 roku wyróżnia najlepsze instytucje finansowe za jakość świadczonych usług. Awards for Excellence to 25 globalnych nagród dla przedstawicieli sektora bankowego i rynków kapitałowych oraz wyróżnienia dla instytucji z ponad 100 krajów na całym świecie.

Euromoney jest wiodącym międzynarodowym magazynem rynku bankowego i rynków kapitałowych. 

Trigon jest niezależną, polską grupą finansową łączącą w sobie kompetencje czołowej firmy bankowości inwestycyjnej oraz domu maklerskiego. Na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej działa od 1989 roku. Firmę tworzy ponad 120 wysokiej klasy profesjonalistów: maklerów, doradców inwestycyjnych, ekspertów ds. fuzji i przejęć, rynków akcji i długu oraz corporate finance.

Trigon jest związany z polskim rynkiem kapitałowym od samego początku. Uczestniczył w prywatyzacji i dystrybucji akcji "Pierwszej Piątki" spółek notowanych na GPW. Prowadził największe projekty prywatyzacyjne oraz inwestycyjne w Europie Środkowej. Doradzał przy transakcjach za łączną kwotę ponad 32 miliardów dolarów.

http://www.trigon.pl/

https://www.linkedin.com/company/trigon-dom-maklerski/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MATERIAŁ PARTNERA

Polecane