Trigon rozruszał notowania Wilbo

Kamil Zatoński
opublikowano: 04-01-2008, 10:47

Estoński fundusz kupił spory pakiet akcji producenta konserw rybnych, kierowanego przez Leszka Stypułkowskiego. Na  papierze całkiem przyzwoicie na tym już zarobił, bo od momentu przekroczenia przez Trigon progu 5 proc., kurs wzrósł o 13 proc.

Trigon Capital to pierwszy od dłuższego czasu inwestor finansowy, który postanowił trochę jawnie zarobić na akcjach Wilbo. Na sesji 20 grudnia fundusz Trigon Central and Eastern Europe Fund (jego notowania możesz zobaczyć tutaj) kupił 152 tys. akcji spółki, dzięki czemu jego udział w ogólnej liczbie głosów na WZA wzrósł z 4,99 do 5,53 proc. 

Dziś o godz. 10.35 za akcje Wilbo płacono 3,49 zł, po wzroście o 2,95 proc.

Spółka z Władysławowa to już kolejny w ostatnich miesiącach cel inwestycyjny Trigonu.
W sierpniu ub. r. fundusze te na krótko pojawiły się w akcjonariacie Toory Poland. Później było jeszcze Jago (niewiele ponad 5 proc.), a w październiku Trigon Active Ralpha Fund zwiększył zaangażowanie w Impelu do 5,1 proc. głosów na WZA. KZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane