TriOil z grupy PKN Orlen ma zgodę kanadyjskiego urzędu na przejęcie Birchill

ISBNews
23-05-2014, 18:06

Kanadyjski Komisarz ds. Konkurencji wydał postanowienie (tzw. Advance Ruling Certificate) potwierdzające brak zastrzeżeń do planowanego nabycia przez TriOil Resources Ltd 100% udziałów w spółkach, do których należy Birchill Exploration LP, podał Orlen.


"Pozytywna decyzja Komisarza otwiera drogę do zamknięcia transakcji, które powinno nastąpić w ciągu najbliższych 14 dni" - czytamy w komunikacie.

Birchill z siedzibą w Calgary, jest spółką zaangażowaną w poszukiwanie i wydobycie ropy naftowej i gazu w kanadyjskiej prowincji Alberta.

PKN Orlen S.A. posiada 100% udziałów w kapitale zakładowym Orlen Upstream Sp. z o.o. Z kolei Orlen Upstream Sp. z o.o. posiada 100% udziałów w kapitale zakładowym Orlen Upstream International BV, a ten posiada 100% udziałów w kapitale zakładowym TriOil.

Na początku maja Orlen podał, że TriOil Resources zawarło umowę w celu przejęcia kanadyjskiej spółki Birchill Exploration Limited Partnership. Pomyślna finalizacja transakcji umożliwi podwojenie łącznego potencjału wydobywczego Grupy Orlen w Kanadzie.

Grupa PKN Orlen zarządza siedmioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie. Skonsolidowane przychody koncernu sięgnęły 113,85 mld zł w 2013 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / TriOil z grupy PKN Orlen ma zgodę kanadyjskiego urzędu na przejęcie Birchill