Triton Park znalazł już chętnych na połowę mieszkań

Katarzyna Sadowska
opublikowano: 23-06-2010, 00:00

Triton

Triton

Development ma nadzieję

w lipcu zacząć

przekazywanie mieszkań

— trwają ostatnie odbiory.

Deweloper ma szansę już wkrótce zakończyć swoją pionierską inwestycję — warszawski Triton Park. Spodziewał się, że już w II kwartale będzie mógł przekazywać mieszkania klientom, ale formalności się przedłużały.

— Mamy ogromną nadzieję, że już na początku lipca zaczniemy wręczać klucze klientom. Jesteśmy na etapie odbiorów nieruchomości przez odpowiednie służby — mówi Magdalena Szmagalska, prezes Tritonu.

Dodaje, że odbiory przebiegają bezproblemowo.

— Jesteśmy już po wizycie m.in. Sanepidu, czekamy na Straż Pożarną a na koniec — Główny Urząd Nadzoru Budowlanego — wylicza Magdalena Szmagalska.

W inwestycji obejmującej blisko 600 mieszkań sprzedanych jest na razie 305.

— Sprzedaż jest na dobrym poziomie — około 10 mieszkań miesięcznie, ale na początku roku było sporo rezygnacji i dlatego jesteśmy wciąż w okolicach 300 sprzedanych mieszkań. Pocieszające jest jednak to, że rezygnacji właściwie już nie ma — wyjaśnia Magdalena Szmagalska.

Spodziewa się, że klientów przybędzie po oficjalnym oddaniu budynku do użytku, bo obecnie sporo zainteresowanych wstrzymuje się z podpisaniem umowy przed tą decyzją.

Skoro prace przy Triton Park właściwie się zakończyły — spółka może myśleć o kolejnych inwestycjach. W przygotowaniu są projekty na Saskiej Kępie, Białołęce i Łomnej pod Warszawą.

— We wszystkich lokalizacjach szykujemy dokumenty potrzebne do uzyskania pozwolenia na budowę — mówi Magdalena Szmagalska.

Dodaje, że najbliżej formalnego zakończenia jest sprawa projektu w Łomnej.

— Na Białołęce trwają prace nad zmianą miejscowego planu. Saska Kępa wymaga zgody konserwatora zabytków. Najpierw jej nie otrzymaliśmy. Następnie odwołaliśmy się od negatywnej decyzji konserwatora i druga instancja ją uchyliła. Czekamy na kolejną — mówi Magdalena Szmagalska.

Triton chce w tym roku rozpocząć jedną z tych inwestycji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Sadowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu