Trivago: Polskę jesienią najczęściej odwiedzają Norwegowie

AD
opublikowano: 29-10-2015, 12:59

Narodowością, która najczęściej odwiedza Polskę jesienią są Norwegowie - wynika z danych opracowanych przez wyszukiwarkę hotelową Trivago. Z kolei miejscem, do którego o tej porze roku najchętniej podróżują Polacy jest Rzym.

Norwegowie, Niemcy i Szwedzi - oni w tym roku najczęściej wyszukiwali hoteli w Polsce w okresie wrzesień-grudzień. Podobnie było również jesienią ubiegłego roku, z tą różnicą, że miejsce Niemców zajmowali Węgrzy.

Zobacz więcej

Andy Mitchell/Flickr CC BY 2.0

Ponieważ Norwegowie najczęściej wybierali się do nas na 3 dni, Katarzyna Obrochta z Trivago komentuje, że były to raczej weekendowe wyjazdy niż pobyty służbowe.

Miasta najczęściej odwiedzane jesienią w Polsce przez zagranicznych turystów to Kraków, Warszawa, Gdańsk, Wrocław i Kołobrzeg. W Krakowie zakwaterowania jesienią szukało 30% zagranicznych użytkowników trivago, w Warszawie 23%. Najdłużej planują zostać u nas Finowie, którzy średnio szukają zakwaterowania na 4 dni, natomiast Norwegowie, Szwedzi i Niemcy średnio na 3 dni.

Sami Polacy jeśli decydują się na jesienny urlop na własną rękę, szukają raczej miejsc cieplejszych - najwięcej wyszukiwań hoteli dla okresu wrzesień-grudzień dotyczyło Włoch. Często podróżujemy również do pobliskich Czech (13 proc.) oraz do Niemiec (12 proc.)
Trivago to niemiecka porównywarka cen hoteli założona w 2005 r. w Düsseldorfie operująca obecnie na 52 międzynarodowych platformach w 33 językach. Co miesiąc korzysta z niej na świecie 120 mln użytkowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Trivago: Polskę jesienią najczęściej odwiedzają Norwegowie