Trójmiasto przyciąga turystów

Ewa Bęczkowska
opublikowano: 17-08-2001, 00:00

Trójmiasto przyciąga turystów

Polskie Wybrzeże odwiedzane jest przez turystów z całego świata. Atrakcyjność Trójmiasta uzależniona jest jednak nie tylko od walorów geograficznych, dlatego w sezonie letnim, kiedy przeżywa największe oblężenie turystów, każdy środek transportu ma niebagatelne znaczenie. W tym roku przy sopockim molo pojawiły się wodne taksówki. To doskonała propozycja dla turystów, którzy chcą odwiedzić również Gdynię lub Gdańsk-Brzeźno.

Odwiedzających Wybrzeże powinien też zainteresować fakt, że już trzeci sezon w okolicy Trójmiasta pływa stylizowany na łódź wikingów kuter rybacki. W ciągu dnia wykonuje on od 6 do 8 pięćdziesięciominutowych rejsów. Na stałe cumuje w Gdyni, w niedzielę płynie do Sopotu. Na pokład zabiera do 100 pasażerów. Jak zapewniają właściciele, spełnia wszelkie warunki bezpiecznej żeglugi. Wiking, bo tak go nazywają, każdego roku na dziobie przybiera inny strój. W zeszłym sezonie był kupcem, w tym roku najwyraźniej wybiera się na podbój.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bęczkowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Trójmiasto przyciąga turystów