"Trud": Polska broni nie eksportu mięsa, lecz własnej godności

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 25-11-2006, 13:52

W sporze z Rosją Polska broni własnej godności, a nie eksportu mięsa - pisze w sobotę największy dziennik bułgarski "Trud" w komentarzu o polskim wecie w sprawie negocjacji między Moskwą a Brukselą.

W sporze z Rosją Polska broni własnej godności, a nie eksportu mięsa - pisze w sobotę największy dziennik bułgarski "Trud" w komentarzu o polskim wecie w sprawie negocjacji między Moskwą a Brukselą.

Polacy - podkreśla dziennik - znani są na świecie z obrony własnej godności narodowej i bezkompromisowości. W sporze z Rosją Polska zaryzykowała nawet, iż wywoła niezadowolenie Brukseli, gdzie pewne środowiska wolą przymykać oczy na siłowe posunięcia Moskwy, byle tylko panował "gazowy pokój".

"Warszawa broni nie mięsa, lecz zasady, że silny nie może narzucać swojej woli wyłącznie dlatego, że jest silniejszy" - podkreśla bułgarski komentator. (DI, PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane